Privítali sme štátneho tajomníka ministerstva dopravy Jaroslava Kmeťa.

Dňa 19.6.2020 sme na pôde Slovenskej leteckej federácie v Lučenci s pracovnou skupinou  prezentovali novú koncepciu rozvoja všeobecného letectva štátnemu tajomníkovi ministerstva dopravy Jaroslavovi Kmeťovi.

“…VZDUCH JE NAŠE MORE…

…hovoria radi členovia Slovenskej leteckej federácie, s ktorými som sa stretol na pracovnej ceste v Lučenci.
Na Slovensku snáď nenájdete zapálenejšie srdcia pre športové lietanie a jeho popularizáciu ako tie, ktoré bijú v hrudiach členov tohto združenia.
Slovenská letecká federácia vznikla v roku 1998 s cieľom spraviť lietanie dostupné pre všetkých, ktorí si svoj detský sen – stať sa pilotom – zachovali až do dospelosti. Združenie pomáha vytvárať zo záujemcov o lietanie amatérov, ktorí sú schopní samostatnej obsluhy napríklad ultraľahkých lietadiel. Federácia tiež organizuje mnohé letecké podujatia. S jej prezidentom Mariánom Slukom sme sa rozprávali aj o vedení mládeže k športovému letectvu.
Na stretnutí ma zaujala aj busta azda najznámejšieho slovenského letca – Milana Rastislava Štefánika s jeho známym výrokom Veriť, pracovať, milovať. V júli uplynie 140 rokov od narodenia tohto výnimočného Slováka.”
 
Jaroslav Kmeť
štátny tajomník ministerstva dopravy

 

Pridajte Komentár