Slovenská letecká federácia

Naše združenie vzniklo v roku 1998 s cieľom spraviť lietanie dostupné pre všetkých, ktorí dovtedy o tom len snívali.

Zo záujemcov postupne robíme amatérov, ktorí sú schopní samostatnej obsluhy LŠZ (lietajúcich športových zariadení, alebo aj ultraľahkých lietadiel).

Našim členom poskytujeme pomocnú ruku od výberu najvhodnejšieho ultraľahkého lietadla, cez jeho zavedenie do prevádzky na Slovensku, po všetky úkony súvisiace s jeho bezproblémovou prevádzkou.

Počas vyše desaťročia nepretržitej činnosti sa naše združenie SLF dostalo na popredné miesto leteckého športu. Vďaka prvotriednej práci inštruktorov, skúšobných pilotov a technikov údržby sme sa rozrástli o množstvo členov – pilotov.

Ako partneri a neraz aj organizátori sa aktívne snažíme prinášať priaznivcom letectva na Slovensku kvalitné podujatia na svetovej úrovni.

Sme tu pre Vás všetkých, ktorí si chcete splniť detský sen – U nás nikdy nie je neskoro stať sa skutočným pilotom!

Navštívte nás na letisku v Boľkovciach pri Lučenci v dňoch, kedy lietame a radi sa s Vami porozprávame na tému letectva.

Marián Sluk st.

preziden SLF

Zaujímavosti a novinky združenia SLF

Tu nájdete fotogalérie, videogalérie, zaujímavosti, články, ktoré o nás napísali v médiách …

4.5.2019 18:37 | zdroj: TA3

100. výročie smrti Milana Rastislava Štefánika si pripomenuli aj piloti dvanástich lietadiel preletom nad dráhou bratislavského letiska. Ultraľahké lietadlá leteli z Talianska z miesta, z ktorého pred sto rokmi odletel Štefánik.

4.5.2019 18:37 | zdroj: TA3

Názov podujatia / akcie / udalosti / Galéria

Tu príde krátky popis Tu príde krátky popis Tu príde krátky popis Tu príde krátky popis Tu príde krátky popis Tu príde krátky popis Tu príde krátky popis Tu príde krátky popis Tu príde krátky popis 

Je Vaším nesplneným snom stať sa pilotom?

S nami to zvládnete!

Partneri