Navigačná súťaž v Spišskej Novej Vsi

Skúsení reprezentanti nám u nás na letisku v Spišsskej Novej Vsi na tomto stretnutí
predstavia nový druh športovej navigačnej súťaže – ANR ( AIR NAVIGATION RACE ), ktorá na rozdiel od doteraz organizovaných súťaží ( Letecká rally pre dvojčlenné posádky a Presné lietanie pre jednočlenné posádky ) má výrazne jednoduchšie pravidlá ( nekreslia sa tam trate, organizátor poskytne už pripravené mapy, nehľadajú sa objekty, nie sú časové kontroly na trati ) a taktiež etapy sú omnoho kratšie ( cca 25 min. )
čím sa stáva takáto súťaž dostupnejšia pre viacerých a taktiež sú vzhľadom na dĺžku etáp nižšie náklady na lietadlo. Je preto vhodná pre tých, ktorí už s navigačným lietaním majú nejaké skúsenosti, ale aj pre úplných začiatočníkov.
Po predstavení súťaže a  briefingu k súťažným letom si každý z Vás bude môcť vyskúšať 2 pripravené etapy, lieta sa v dvojiciach ( pilot + navigátor ) a štartovné je symbolické ( za náklady na prípravu tratí, tlač máp a vyhodnotenie logrov ) – 10 € / posádku. Keďže striedať sa na jednom lietadle budú môcť viac ako 2 posádky, budeme radi, ak sa tohto stretnutia ( tréningu ) zúčastni čo najviac posádok. Využite preto túto príležitosť, ktorá k ničomu nezaväzuje a keď už nič iné, prinesie Vám minimálne možnosť vyskúšať si lietanie trochu inak, ako ho poznáte.
Pre organizátorov by ale pomohlo, keby ste odpoveďou na tento mail oznámili Váš predbežný ( nezáväzný ) záujem v rozsahu : meno pilota a navigátora a
lietadlo na ktorom budete chcieť súťažiť ( resp. trénovať )

Ďakujem

Peter Zavacký
Aeroklub Spišská Nová Ves
0948 119 369

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *